Views

W tym roku mija trzydziesta rocznica śmierci Franciszkanina z Elbąga – o. Andrzeja Czesława Klimuszki OFM Conv. Wspólnie z biografem o. Andrzeja, panem Krzysztofem Kamińskim, który jest – mówiąc potocznie – największym specjalistą od życia i działalności o. Andrzeja, przygotowaliśmy materiał przedstawiający sylwetkę słynnego zakonnika. Przez lata wokół o. Klimuszki narosły różne legendy, historie, które często ukazują go w niepełnym albo wręcz zafałszowanym świetle. Przy okazji rocznicy jego śmierci chcemy go zatem przedstawić takiego, jakim był – na ile jest to dziś możliwe – w przystępny sposób. Przez kolejne dni sierpnia pojawiać się będzie przygotowany materiał (trzy odcinki) na naszej stronie. Oczywiście filmy te nie wyczerpują tematu. Warto zatem sięgnąć do książki Krzysztofa Kamińskiego „Ojciec Klimuszko. Życie i legenda”. Jest to najpełniejsze opracowanie biografii, ubogacone fotografiami, rozmowami, relacjami i wieloma cytatami z pism – dotąd szerzej nieznanych – o. Andrzeja.

Zapraszamy zatem do oglądania krótkiej serii biograficznej o o. Klimuszce. Panu Krzysztofowi Kamińskiemu dziękujemy serdecznie za współpracę i pomoc przy realizacji.

Franciszkanin – Człowiek – Humanista
(krótka biografia o. Andrzeja Klimuszki)

O. Andrzej Klimuszko – zapowiedź

| Blog | 0 Comments

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.