Views

W przyszłym tygodniu – 10 lutego 2016 r. – zaczyna się już Wielki Post. Tradycyjnie nasza redakcja przygotowuje rekolekcje na ten okres roku liturgicznego.

Właśnie zaczynamy nagrywanie pierwszych odcinków. Gotowy jest już plakat, muzyka i trailer – filmowa zapowiedź cyklu.

Tegoroczne rekolekcje noszą tytuł Jezus nie zabawia. Oczywiście odnosi nas to do prawdy o tym, że Jezus jest naszym Zbawicielem, ale zbawianie niekoniecznie musi odpowiadać pragnieniom naszej woli.

Dołącz do wydarzenia na facebooku

– Nasza wola jest naszym najpoważniejszym przeciwnikiem, jeśli nie jesteśmy dojrzali w wierze – mówi brat Patefon OFMConv, który poprowadzi franciszkańskie rekolekcje. – Z mojego doświadczenia wynika jasno, że często nie potrafimy odkrywać działania Pana Boga, bo pragniemy czegoś zupełnie innego, niż On. Bóg kieruje się zawsze miłością; my – niekoniecznie. Na szczęście Jego miłosierdzie jest potężniejsze.

I o miłosierdziu właśnie będą opowiadać odcinki internetowych rozważań.

– Z jednej strony dlatego, że przeżywamy właśnie Rok Miłosierdzia, ale także dlatego, by pomóc odkrywać niesamowite Boże drogi, które czasem są dla naszych oczu zakryte – dodaje franciszkanin.

Filmowa zapowiedź rekolekcji wydaje się być kontrowersyjna. Pojawia się w niej zdanie: „Gdyby Bóg był miłosierny…”, a potem szereg dopowiedzeń.

– Oczywiście nie poddajemy w wątpliwość Bożego miłosierdzia – z uśmiechem mówi brat Patefon. Trudno negować istnienie powietrza, skoro od lat nim oddychamy. Jednak, kiedy spadają na nas trudne doświadczenia, można o nim zapomnieć. Nie wolno więc negować poważnych doświadczeń cierpiących osób, ale pokornym towarzyszeniem i dzieleniem się własnym doświadczaniem Bożej dobroci malować piękny obraz Jezusa Miłosiernego w naszej codzienności.

Odcinki rekoleckji oglądać będzie można na stronie FranciszkanieTV i na kanale youtube od Środy Popielcowej (10 lutego 2016 r.) w każdy poniedziałek, środę, piątek i niedzielę, aż do niedzieli Zmartwychwstania.

Zobacz trailer

Zapraszamy do obejrzenia trailera, posłuchania muzyki i przede wszystkim oglądania odcinków rekolekcyjnych.

Prosimy o modlitwę, by nasze działania były na chwałę Bożą i dla pożytku Kościoła.

plakatwp2016

Wielki Post 2016: zaczynamy nagrania