Views

Już w najbliższą sobotę – 26 listopada 2016 r. – obejrzeć będzie można pierwszy odcinek tegorocznych rekolekcji adwentowych.

Nasza franciszkańska telewizja internetowa FranciszkanieTV przygotowała na ten rok rekolekcje zatytułowane AIROTSIH. Nasi Widzowie mogli się już przyzwyczaić do dość niecodziennie brzmiących tytułów serii rekolekcyjnych (choćby NAMRQCENIE czy JEZUS NIE ZABAWIA). Tym razem nie jest aż tak źle – obco brzmiące słowo czytane wspak staje się już swojską HISTORIĄ.

– Wprowadziliśmy ten mały zabieg, by podkreślić, że historię naszego życia musimy czytać niejako wspak, od tyłu, to znaczy od końca, od miejsca, które przeznaczył nam Pan Bóg. Dzięki temu łatwiej będzie nam dostrzegać Jego obecność i działanie – tłumaczy o. Mateusz Stachowski, odpowiedzialny za projekt FranciszkanieTV.

Adwent 2016 – zapowiedź

I o tym też będą opowiadać rekolekcyjne rozważania, które w tym roku poprowadzi o. Tomasz Szymczak z Rzymu, znany naszym Widzom z poprzednich serii rekolekcji z 2013 roku (Wielki Post i Adwent ). W tym roku o. Tomasz skupił się tylko na pierwszych czytaniach codziennej Liturgii Słowa, które najczęściej pochodzą z księgi Izajasza.

Zobacz filmy Adwent 2016

Areną rekolekcji AIROTSIH stały się Chojnice i okolice z ich ciekawą historią i piękną przyrodą. Tak jak zwykle te elementy posłużą jako punkt wyjścia do rozważań biblijnych. Tym bardziej, że o. Tomasz jest właśnie biblistą, specjalizującym się w języku syryjskim.

Nasza redakcja, jak i w poprzednich latach, przygotowała plakat informujący o rekolekcjach, filmową zapowiedź oraz muzykę, która będzie towarzyszyć codziennym rozważaniom. Bo i jak do tej pory – adwentowe rozważania oglądać można będzie codziennie od niedzieli 27 listopada (w praktyce od soboty 26, bowiem kolejne odcinki zamieszczane są wieczorem dnia poprzedniego).

– Pewną nowością jest to – dodaje o. Mateusz – że filmy rekolekcyjne będziemy zamieszczać także na instagramie. Ta platforma staje się coraz bardziej popularna, stąd od niej chcemy zaczynać publikując kolejne odcinki. Będzie to krótki fragment całego rozważania (na dziś na instagramie można umieszczać filmy trwające nie dłużej, niż minutę).

Zachęcamy zatem do wzięcia udziału w naszych rekolekcjach i prosimy o modlitwę, by przyniosły one dobre owoce.

P.S. Same rozważania zostały nagrane w mało adwentowych okolicznościach, bo w pierwszych dniach sierpnia. Na szczęście w jednym z odcinków i tak padał śnieg…

Adwent 2016 – zapowiedź

| Blog, Nowości |