Niepokalanów: Proroctwo o. Maksymiliana

W Niepokalanowie powstaje pierwsze w Polsce Światowe Centrum Modlitw o Pokój. O wyjątkowości tego miejsca rozmawiamy z o. Andrzejem Sąsiadkiem OFMConv., proboszczem z Niepokalanowa.

– Chcieliśmy stworzyć kaplicę adoracji w Niepokalanowie. Powstał piękny projekt – Maryja z Jezusem Eucharystycznym w sercu. Okazało się, że siostra z archiwum przesłała zdjęcia i list św. Maksymiliana z 34 roku, kiedy był w Japonii. Pisał wówczas, że wyobraża sobie piękną bazylikę, w środku figurę Niepokalanej a pomiędzy jej rękami Monstrancja w ciągłym wystawieniu Pana Jezusa. Dla mnie to było wielkie proroctwo, które się wypełniło – mówił o. Andrzej Sąsiadek OFMConv.

– Maksymilian do Ciebie napisał. Projektant tak się wzruszył, że się rozpłakał – dodawał.

– Pierwszy ołtarz powstał w Ziemi Świętej. W Medjugorie powstał drugi ołtarz. Pomyślano, że trzeba się modlić o pokój, bo tego chce Pan. To jest sedno, kiedy Pan zmartwychwstał, to nie były słowa wyrzutu, gdzie byliście, tylko powiedział „Pokój Wam” – podkreślał.

– Chodzi nie tylko o brak wojny, ale o pokój, który jest potrzebny w moim sercu i, który przekłada się na rodzinę, Ojczyznę i świat – zaznaczył.

– Boję się tego, że nie doceniam świętości miejsca, w którym jestem. Stykam się ze świętością na co dzień – mówił.

– Módlcie się nie tylko o to, by to miejsce powstało, ale żebyśmy nie zmarnowali szansy. Żeby to był taki drugi Asyż. To może będzie taki polski Asyż w Niepokalanowie. Zapraszam 1 września, na dzień konsekracji. Chcemy tego dnia modlić się o pokój – podsumował.

Oto materiał przygotowany przez SalveTV.

Zobacz więcej