Narodzenie Pańskie 2018 – życzenia

Życzenia Ministra Prowincjalnego o. Jana Maciejowskiego na Narodzenie Pańskie 2018 r.

Czcigodni Współbracia!
W ten wyjątkowy dzień, dzień Bożego Narodzenia, chcemy najpierw Panu Bogu podziękować za dar naszego franciszkańskiego powołania, za naszą franciszkańską drogę, za to, że możemy być pracownikami Bożej winnicy.
Zdajemy sobie sprawę, że osoba zakochana cały czas myśli o osobie ukochanej. Ma ją w swoim sercu, w swoich myślach, z tą osobą nieustannie „wisi na telefonie” jeśli jest daleko. Cały czas żyje tą miłością. Pan Bóg w swojej mądrości daje nam również taką okazję, abyśmy mieli moment w naszym życiu, kiedy możemy na nowo zafascynować się, na nowo zakochać się w Nim. I takim dniem jest między innymi Boże Narodzenie.
Czego Kochani życzyć nam wszystkim – przede wszystkim tego, byśmy na nowo zafascynowali się Chrystusem, byśmy się w Nim zakochali. Aby On był w naszym sercu, w naszych myślach, aby On był w naszym działaniu na 100%. Aby On był Bogiem z nami. Niech te święta na nowo rozpalą w nas charyzmat, który od Niego otrzymaliśmy.
Wszystkim parafianom, którym służymy, wszystkim osobom z nami związanymi, życzę błogosławionych świąt. Niech Chrystus, który przychodzi, obdarza wasze serca i rodziny pokojem, radością i miłością. Aby w tym współczesnym świecie Jego głos brzmiał w waszych sercach. Aby On jako jedyny pasterz był dla was przewodnikiem. Niech radość z Jego narodzenia napełnia wasze serca.
Błogosławionych, wesołych świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego nowego roku!