Views

W ostatnich dniach adwentu czas biegnie jak szalony do przodu i na nic go nie starcza. A może po prostu to my gnamy bez zastanowienia do przodu…? Na ulicach morze biegnących przechodniów i sznury samochodów, sklepy pękają w szwach, wszędzie kolejki, korki… Banalnym byłoby stwierdzenie, że potrzeba się zatrzymać. Wiemy o tym i my, także FranciszkanieTV gonią czas. I dlatego właśnie zapraszamy Was i nas samych także na nowy cykl, niegdyś zapowiadany. Jest to adwentowy program dla dzieci i rodziców (czyli dla rodzin!) o nazwie „Czekaj, czekaj!” Niekiedy mówimy do siebie czy do kogoś innego, kto chce zrobić lub zdobyć coś natychmiast, bez czekania, bez wysiłku. „Czekaj, czekaj, nie tak szybko! Trzeba poczekać, zatrzymać się, zastanowić.” Jak się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy – mawiano niegdyś i coś w tym naprawdę jest.

„Czekaj, czekaj!” będzie ukazywać się codziennie wieczorem od 18 do 24 grudnia 2010 r. włącznie – czyli do samej Wigilii. Poznamy kilka wydarzeń z życia pewnej rodziny, zwyczajnej, takiej, jakich jest wiele. Wraz z nimi będziemy oczekiwać, a może bardziej uczyć się czekać.

Mottem programu jest fragment drugiej prefacji adwentowej: „On pozwala nam z radością przygotować się na święta Jego Narodzenia, aby gdy przyjdzie, znalazł nas czuwających na modlitwie i pełnych wdzięczności”.

Koniecznie zobaczcie zapowiedź naszego nowego cyklu – tutaj.

A z innych nowości? Cieszymy się bardzo, że udało nam się nawiązać współpracę z Frondą – będziemy wspólnie tworzyć kolejne odcinki cyklu „Kacik kulturalny„. Jak widzicie grono naszych przyjaciół się powiększa. Na stałe współpracuje z nami już Robert Lica Friedrich, który ostatnio wraz z zespołem LuxTorpeda zakończył nagrywanie płyty. O tym już niebawem w „Kaciku”. W cyklu tym pojawi się też w nowym roku kolejna dziedzina: teatr.

Więcej informacji już niebawem. Wszystkim naszym Widzom życzymy blogosławionego oczekiwania na Zbawiciela! Czekaj, czekaj!

Nowy cykl Czekaj, czekaj!

| Blog | 1 Comment

Jeden komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.