Views

Ni stąd ni zowąd zrobił się październik, skończyło się lato, wróciliśmy do szkół, uczelni, do pracy. Ostatnie tygodnie na stronie Franciszkanie TV były czasem intensywnej pracy. I dzięki temu możemy już dziś zapowiedzieć dwa (prawie trzy) nowe cykle. Ale zanim o nich najpierw trzeba serdecznie pogratulować ojcom tworzącym od ponad dwóch lat bardzo popularną serię bEZ sLOGANU. Jest za nią odpowiedzialny przede wszystkim o. Leonard OFM (który z innymi franciszkanami – o. Jakub, o. Franciszek) tworzył ów cykl. W ostatni czwartek, 21 października 2010 r. pojawił się już 100 odcinek! Gratulujemy i życzymy wytrwałości w tworzeniu kolejnej setki!

A jakie to nowe „seriale” propounujemy? Otóż będzie to „Franciszkańskim okiem”, cykl ukazujący piękno świata, który daje nam Pan Bóg. Chcemy raz w tygodniu (w każdą niedzielę) pokazywać Wam inny zakątek świata, inne wydarzenie, inne postaci: wszystko to stanowi dar Pana dla nas. Podpatrujemy to piękno, zachwycamy się nim -tak, jak uczył nas św. Franciszek – i dzielimy się z Wami. Piękno widziane franciszkańskim okiem będzie gościło na naszej stronie każdego tygodnia. Poniżej możecie zobaczyć zapowiedź tego cyklu.

Drugą październikową propozycją jest seria „Kacik kulturalny”. Znamy wiele „Kącików” – literacki, muzyczny, poetycki itd. U nas jednak ogonek literki „ą” w słowie kącik został niepostrzeżenie odrąbany i powstał „Kacik” – program, który ma za zadanie ukazywać ciekawe propozycje muzyczne, literackie, dotyczące kina i teatru i innych jeszcze dziedzin kultury, będąc tym samym bezlitosnym dla kiczu, a zatem kultura bez ą i ę. Często będą to propozycje, o których nie mówi się w baaaardzo popularnych rozgłośniach radiowych, a które z pewnością zasługują na uwagę. Poprosiliśmy o pomoc kilku naszych przyjaciół, którzy zgodzili się dzielić z Wami swoimi propozycjami na dany miesiąc. Zaczynamy od muzyki: najciekawsze płyty z września i października przedstawia Tomasz Konwent, odpowiedzialny za projekt Multkikulti. Także i ten nowy cykl ma swoją zapowiedź, którą możecie zobaczyć poniżej.

Pierwsze filmy z nowych propozycji pojawią się w najbliższą niedzielę, 24 października („Franciszkańskim okiem”) i w poniedziałek 25 października („Kacik kulturalny”).

Mamy nadzieję, że nowe cykle przypadną Wam do gustu!

Nie zapominamy oczywiście o najmłodszych. Od listopada ruszy nowy, cotygodniowy cykl dla nich. Nie będzie to jedyna propozycja dla dzieci na Franciszkanie TV, ale na razie cicho sza, o wszystkim dowiecie się niebawem!

Zachęcamy do zapisywania się do naszego newslettera (newsletterowicze o wszystkim dowiadują się wcześniej!). Jeśli chcesz się zapisać – kliknij tutaj.

Zapraszamy na nasze strony i życzymy wszystkim pokoju i dobra!

P.S. W związku z Rokiem Kolbiańskim (czytaj tu i tu) szykujemy kolejne prezentacje o św. Maksymilianie. Na razie możecie oglądać filmy przygotowane przez Telewizję Trwam oraz prezentację Franciszkanie TV.

Październik: dwa nowe cykle

3 komentarze

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.