Views

Od Środy Popielcowej (5 marca 2014) rusza kolejny cykl franciszkańskich rekolekcji internetowych. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne noszą tytuł „Twoje miłosierdzie”. Rozważania głosić będą franciszkanie pracujący na Litwie; zostały one nagrane w Wilnie, Miednikach oraz Kłajpedzie. Większość z 48 filmów powstała w miejscach związanych ze św. s. Faustyną i bł. ks. Michałem Sopoćko – w dawnym klasztorze, w którym mieszkała s. Faustyna i gdzie Jezus objawił jej Koronkę do Miłosierdzia, w miejscu, gdzie namalowany został obraz Miłosierdzia, w Ostrej Bramie, w Sanktuarium Miłosierdzia, gdzie dziś znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego. Zobaczyć będzie można także inne ważne miejsca w Wilnie i poznać ich historię. Nie zabraknie oczywiście akcentów franciszkańskich; i to nie tylko dlatego, że Słowo głoszą franciszkanie. Ale to właśnie synowie św. Franciszka jako pierwsi przynieśli światło Ewangelii na Litwę. Pierwszym kościołem wzniesionym w Wilnie był franciszkański kościół przy ul. Trockiej, w którym do dziś (choć z przerwami spowodowanymi wojnami i burzami dziejowymi) posługują.

o. Marek
o. Jarosław
o. Piotr
br. Patefon

Rozważania głoszą:

  • o. Marek Dettlaff OFMConv, rektor kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (ów najstarszy wileński kościół) i gwardian wileńskiego konwentu, który na Litwie pracuje od dwudziestu lat;
  • o. Jarosław Rekwardt OFMConv, proboszcz parafii franciszkańskiej w Miednikach i przełożony tamtejszej wspólnoty;
  • o. Piotr Stroceń OFMConv, duszpasterz z Kłajpedy;
  • br. Patefon OFMConv

Patronami medialnymi są: Prowincja św. Maksymiliana Braci Mniejszych Konwentualnych (z siedzibą w Gdańsku), Deon.pl, Religia.tv, Tygodnik Niedziela, portal Opoka oraz franciszkanie.pl.

Patronami medialnymi są: oficjalny portal Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych www.ofmconv.net, Lednica2000, Skrzynka Modlitwy, 3zdania, Wyrwani z Niewoli, Dom św. Maksymiliana w Gdańsku, Franciszkańskie Duszpasterstwo Powołaniowe oraz Franciszkańskie Centrum Kultury w Gdyni.

Cykl zrealizowany i wyprodukowany przez FranciszkanieTV powstał przy współpracy z wileńską Wilnoteką. Szczególne podziękowania za współpracę kierujemy do pana Jana Wierbiela.

Rozważania będzie można oglądać codziennie na naszej stronie, na facebooku oraz na youtube.

Wielki Post 2014 - zapowiedź

Prosimy o modlitwę, by głoszone Słowo Boże przyniosło dobre owoce!
Niech Pan obdarzy Was pokojem!

Wielki Post 2014 – zapowiedź

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.