Woreczek Ryżu 2024

Fundacja „Tworzyć Miłością” i Franciszkański Sekretariat Misyjny po raz kolejny rozpoczynają akcję „Woreczek ryżu”. Dzięki niej, odmawiając sobie jakiegoś posiłku w ramach wielkopostnych wyrzeczeń, można wspomóc franciszkańskie projekty misyjne w Kenii i Ekwadorze.

Garść ryżu, fasoli czy kukurydzy, czyli tyle co mieści się w saszetce kupowanej w sklepie, to często całodniowy posiłek dla milionów osób w różnych częściach świata i to bez dodatku czegokolwiek innego. Równowartość jednego woreczka ryżu to na przykład koszt wyżywienia afrykańskiego dziecka przez jeden dzień. Wpłacając darowizny, darczyńcy każdorazowo wspierają projekty prowadzone przez franciszkanów dla dobra dzieci, obejmujące m.in. edukację, opiekę zdrowotną czy wyżywienie.

– Ważne jest dla nas, by ofiarodawcy pamiętali o wszystkich trzech aspektach Wielkiego Postu. Dlatego zachęcamy do próby przeżycia w tym okresie choćby jednego dnia na takim woreczku ryżu, a przekazując swoją jałmużnę, by pamiętali też o modlitwie w intencji tych obdarowanych osób, gdyż ona łączy nas, dając poczucie wspólnoty i jedności – mówi br. Robert Kozielski, asystent prowincjalny ds. misji.

Tegorocznej XIII edycji akcji „Woreczek ryżu” towarzyszy hasło: „Zdrowie znaczy uśmiech”.

– W tym roku kluczowym projektem akcji jest „Oddział dziecięcy i blok operacyjny”, prowadzony w centrum medycznym w kenijskim Ruiri. W poprzednich edycjach dostarczyliśmy tam już m.in. karetkę, narzędzia laboratoryjne, sprzęt do ratowania noworodków. Dziś dzięki wsparciu ludzi dobrej woli mamy setki uratowanych małych istnień ludzkich i ich matek rocznie – mówi Maja Studzińska, członek zarządu Fundacji „Tworzyć Miłością”.

Możliwości wsparcia akcji jest wiele:

  • wpłać dowolną kwotę na konto Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego nr 76 1240 1239 1111 0000 1643 7506 tytułem: WORECZEK RYŻU
  • wpłać darowiznę na konto Fundacji “Tworzyć Miłością” na stronie projektu https://www.woreczekryzu.pl/ (BLIK, VISA, PayPal, przelewy online) lub na stronie Fundacji https://www.fundacjatm.pl/
  • wyślij SMS o treści DAR na nr 72052 (2,46 zł z VAT /usługa dostępna dzięki współpracy z Caritas Polska)
  • przelej BLIK-iem na telefon: +48 696 462 104 (Franciszkański Sekretariat Misyjny) tytułem: woreczek ryżu

Wesprzyj dzieła franciszkańskie – przekaż 1,5% podatku dochodowego na naszą Fundację „Tworzyć Miłością”.
– numer KRS 👉 0000695283 (TWORZYĆ MIŁOŚCIĄ)
Możesz wybrać cel szczegółowy: misje.

Organizatorzy:
Franciszkański Sekretariat Misyjny – https://www.sekretariatmisyjny.pl/​
Fundacja „Tworzyć Miłością” – https://fundacjatm.pl/​