Giovani verso Assisi 2015 – dzień 4

W dniach od 2 do 9 sierpnia 2015 r. w Asyżu, mieście św. Franciszka, odbyło się siódme Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży Giovani verso Assisi(Młodzi ku Asyżowi).

Tematem spotkania była nadzieja płynąca z Ewangelii: “Nadzieja jest młoda. Przemienieni przez radość Ewangelii”.

W gorących dniach sierpnia młodzi ludzie z wielu krajów, wraz ze swymi duszpasterzami-franciszkanami, odwiedzała miejsca św. Franciszka, przede wszystkim w Asyżu i okolicach oraz w Rzymie. Bogaty program spotkania pozwalał aktywnie włączyć się w przeżywanie franciszkańskiej wspólnoty, liturgii, ciszy, głoszenia dobrej nowiny. Uczestnicy mieli też wystarczająco dużo czasu, by pospacerować po pięknych asyskich uliczkach, pomodlić się w samotności w kościółkach, które niegdyś odwiedzał św. Franciszek czy razem z innymi odkrywać piękno umbryjskich dolin.

Dzień 4

Czwarty dzień rozpoczął się bardzo wcześnie, a to z racji spotkania z papieżem Franciszkiem.Po śniadaniu (po godz. 5) wszyscy wyruszyli w kierunku Watykanu. Po długim oczekiwaniu młodzież znalazła się w końcu w auli Pawła VI, by wziąć udział w audiencji. Papież Franciszek pozdrowił uczestników spotkania Giovani verso Assisi, a do tego dziesięć osób miało tę radość, by spotkać się z papieżem osobiście. Po tych wspaniałych przeżyciach młodzież wyruszyła na zwiedzanie Rzymu.

Wieczorem w Bazylice Świętych Apostołów (przy której znajduje się franciszkańska Kuria Generalna) odbyła się Msza św., której przewodniczył o. Maurizio de Paolo, który wygłosił też słowo. Ukazał Maryję jako na wzór prawdziwej wiary. To właśnie jest fundamentem naszej nadziei, jak podkreślił: Słowo Boga, Słowo, które mówi o miłości i miłosierdziu. W obliczu naszej Matki, Maryi, możemy dostrzec delikatność Boga Ojca.

Przeczytaj całą relację