Giovani verso Assisi 2015 – dzień 6

W dniach od 2 do 9 sierpnia 2015 r. w Asyżu, mieście św. Franciszka, odbyło się siódme Międzynarodowe Spotkanie Młodzieży Giovani verso Assisi (Młodzi ku Asyżowi).

Tematem spotkania była nadzieja płynąca z Ewangelii: “Nadzieja jest młoda. Przemienieni przez radość Ewangelii”.

W gorących dniach sierpnia młodzi ludzie z wielu krajów, wraz ze swymi duszpasterzami-franciszkanami, odwiedzała miejsca św. Franciszka, przede wszystkim w Asyżu i okolicach oraz w Rzymie. Bogaty program spotkania pozwalał aktywnie włączyć się w przeżywanie franciszkańskiej wspólnoty, liturgii, ciszy, głoszenia dobrej nowiny. Uczestnicy mieli też wystarczająco dużo czasu, by pospacerować po pięknych asyskich uliczkach, pomodlić się w samotności w kościółkach, które niegdyś odwiedzał św. Franciszek czy razem z innymi odkrywać piękno umbryjskich dolin.

Dzień 6

Ten dzień stał pod znakiem warsztatów. Organizatorzy spotkania przygotowali sporo propozycji, z przeróżnych dziedzin tak, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. I tak można było wziąć udział w warsztatach dotyczących modlitwy, poezji, muzyki liturgicznej, robienia różańców, frisbee, lectio divina, dziennikarstwa oraz mediów. Spotkania odbywały się do południa, zaś po obiedzie można było w swych grupach narodowych zwiedzać Asyż i okolice.

O 19.30 w Górnej Bazylice św. Franciszka odbyła się liturgia pokutna, której przewodniczył o. Francesco Cocco. W swym kazaniu, które młodzież zgodnie okrzyknęła najlepszym podczas całego spotkania, ukazał postaci z czytań: Abrama i Zacheusza, jako przykłady szukania Boga i jednocześnie wielkiej miłości i cierpliwości Stwórcy, który szuka swego stworzenia.

Przeczytaj całą relację