Views

Ruszyły nagrania do rekolekcji na Adwent 2017.

Już od sześciu lat bracia z telewizji FranciszkanieTV przygotowują rekolekcje adwentowe, które będzie można oglądać w internecie. W tym roku zdjęcia odbyły się w dniach 11-13 października w Gdańsku. Rekolekcje przygotował i poprowadzi o. Leszek Łuczkanin, którego znamy już z prowadzenia rozważań zarówno na Adwent jak i Wielki Post w latach ubiegłych. Podobnie jak w latach ubiegłych nie on sam pojawi się na ekranie – obok niego zobaczyć będzie można innych franciszkanów: o. Roberta Zbierańskiego, o. Roberta Twardokusa, o. Mateusza Stachowskiego i innych. Nie zmienia się także formuła rekolekcji prowadzonych przez o. Leszka – poza katechezą Widzowie obejrzą krótką (zwykle pogodną) scenkę ilustrującą temat omawiany przez prowadzącego.

Tematyką tegorocznych rekolekcji adwentowych będzie modlitwa, a mówiąc dokładniej – problemy z nią związane.

Odcinki rekolekcyjne nagrywane były w różnych miejscach przy franciszkańskim klasztorze – w kościele Świętej Trójcy, na dziedzińcu klasztornym, w sklepie, a nawet w… wypożyczalni strojów!

Pierwszy odcinek będzie można zobaczyć już od początku adwentu. W najbliższym czasie powstanie plakat, muzyka (pierwszą wersję można usłyszeć już w filmowej informacji zamieszczonej powyżej) oraz filmowa zapowiedź rekolekcji. Szczegóły już wkrótce!

Zapraszamy!

Adwent 2017: zaczynamy nagrania

| Blog |