Życzenia o. Prowincjała na Wielkanoc 2020

Życzenia wielkanocne Ministra Prowincjalnego o. Wojciecha Kuliga na Wielkanoc 2020.

„W Ewangelii według św. Jana Jezus mówi do Tomasza: podnieś rękę i włóż ją w mój bok i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym.

Drodzy bracia i siostry. Spotkanie Tomasza ze Zmartwychwstałym Panem zrodziło głęboką wiarę, rozwiało wszystkie jego wątpliwości i przywróciło nadzieję czego dowodem są również wypowiedziane przez Tomasza słowa Pan mój i Bóg mój. Tomasz potrzebował dotknąć Pana, aby uwierzyć, że to on sam, Zmartwychwstały stoi obok niego.

Czas Świąt Wielkiej nocy, to czas, kiedy Zmartwychwstały Pan staje obok nas i w sposób szczególny pozwala dotknąć nam swojej osoby i doświadczyć mocy Jego miłości. Ten czas spotkania ze Zmartwychwstałym, tak jak w przypadku Tomasza, jest czasem, który ma pogłębić naszą wiarę i przywrócić nadzieję, która dotknięta doświadczeniami ostatnich tygodni być może trochę osłabła. To prawda, Świat zatrzymał się na chwilę, ale w tym zatrzymaniu i bezradności, która dotknęła każdego bez wyjątku, pojawił się też czas łaski, który pozwala nam podjąć refleksję nad życiem,  pozwala zweryfikować stan naszego ducha.

W tym szczególnym dla nas wszystkich czasie chcę złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia. Niech te święta Wielkiej Nocy, spędzone ze Zmartwychwstałym, w gronie najbliższych, pogłębią Waszą wiarę, dadzą pokój serca i przywrócą nadzieję. Niech nie zabraknie Wam odwagi w kroczeniu za Zmartwychwstałym Panem, który troszczy się o nas i ze śmierci przeprowadza nas do życia. Niech Jego moc dotyka Was na co dzień i przemienia serca.

Wam Wszystkim moi braci, którzy pracujecie dla dobra Kościoła, Zakonu i Prowincji w Polsce, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Ekwadorze, Kenii, w Niemczech, na Litwie, w Szwecji i na Węgrzech, w Rumunii, w Czechach, w Irlandii, Anglii, Kazachstanie, Rosji, we Włoszech i Francji niech Zmartwychwstały Chrystus błogosławi. Dziękuję Wam za to wszystko co czynicie ożywiając wiarę i nadzieję powierzonego nam ludu. Dziękuję wam za posługę i proszę trwajcie w cierpliwości w tych nie najłatwiejszych dniach. Bądźcie wsparciem dla siebie nawzajem i ogarniajcie modlitwą tych, którzy jej dzisiaj tak potrzebują. Życzę Wam moi bracia, abyście w serca wszystkich wątpiących wlewali chęć odważnego patrzenia w przyszłość.

Mocy Zmartwychwstałego Pana, życzę też wszystkim siostrom klaryskom, które jednoczą się z nami na modlitwie, braciom i siostrom z III Zakonu św. Franciszka, wspólnotom Rycerstwa Niepokalanej, naszym duszpasterstwom, rodzicom, rodzeństwu, krewnym, przyjaciołom, dobrodziejom i sympatykom. Wam wszystkim moi drodzy, Niech Zmartwychwstały Pan błogosławi i niech Was strzeże. Niech obdarzy was mocną wiarą, niezachwianą nadzieją i prawdziwym pokojem. Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy.”

o. Wojciech Kulig
Minister Prowincjalny OFMConv