Follow Obatzda 2

W dniach od 30 września do 7 października 2022 r. Dom Pojednania i Spotkań zorganizował drugą część projektu Follow – Obatzda II w ramach konkursu o Nagrodę Młodzieży Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży (PNWM). Partnerem projektu był Heiner- Janik Haus (JBS am Tower) w Oberschleißheim. Uczestnikami była młodzież z Arnold-Gymnasium w Coburgu oraz Liceum św. Jadwigi w Kielcach.

Uczniowie poznawali język, kulturę i piękno Bawarii uczestnicząc w grach miejskich, zadaniach z podziałem na grupy czy wywiadach ulicznych. Mieli możliwość uczestniczyć w życiu Bawarczyków odwiedzając m.in. słynny Oktoberfest, czy rozmawiając z mieszkańcami urokliwych bawarskich wiosek o tamtejszych tradycjach i zwyczajach. W projekcie nie zabrakło też doświadczeń kulinarnych i odkrywania przysmaków kuchni bawarskiej, w tym subtelnego smaku Obatzdy. Przy okazji zwiedzania wioski z zachowanymi, tradycyjnymi zabudowaniami mieli okazję poznać tajniki wskrzeszania ognia czy własnoręcznie wykonać świece z pszczelego wosku.

Oprócz udziału w zajęciach kreatywnych, kucharskich i językowych młodzi ludzie mieli także okazję wzięcia udziału w warsztatach jodłowania z Horstem Biewald.

Projekt został dofinansowany przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży.

Dom Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Gdańsku – https://www.dmk.pl/