Budowa studni w Burkina Faso

Większość wód śródlądowych w Burkina Faso nie nadaje się do spożycia z powodu dużego zabrudzenia. Brak czystej wody jest przyczyną wielu chorób (np. cholera, gorączka tyfusowa). Nieleczone prowadzą do powikłania (biegunki, infekcje układu pokarmowego i moczowego, silne odwodnienie organizmu), a niejednokrotnie do śmierci. By zdobyć wodę zdatną do picia trzeba często pokonać wiele kilometrów. Zaopatrzenie rodziny w wodę to rola kobiet i dzieci. Transportują ją w miskach (15 l) lub bidonach (20 l), które noszą na głowie. Uprzywilejowani wykorzystują do tego celu rower – jeśli go posiadają.

Fundacja Sięgnij Nieba

Misją Fundacji Sięgnij NIEBA jest krzewienie idei niesienia pomocy osobom w potrzebie. Robimy to poprzez upowszechnianie informacji na temat działalności rekomendowanych placówek niosących pomoc charytatywną, opiekuńczą, edukacyjną lub humanitarną osobom najbardziej potrzebującym.

Stawiamy na efektywność. Nie tworzymy kolejnych struktur administracyjnych, lecz bazujemy na doświadczeniu, wiedzy i zapleczu organizacyjnym wybranych placówek. W ten sposób promowana przez nas działalność niesienia pomocy osobom w potrzebie staje się najbardziej efektywna i dociera tam gdzie powinna.

Bez pośredników, bez zbędnych kosztów. Naszą ambicją jest by Twoje wsparcie finansowe szło bezpośrednio na pomoc osobom w potrzebie. Stąd wszystkie wydatki związane z prowadzeniem Fundacji pokrywamy z funduszy własnych. Natomiast Twoja pomoc finansowa idzie bezpośrednio na wskazany cel.

Fundacja działa pod patronatem Prowincji Matki Bożej Niepokalanej Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych w Warszawie.