Słowotwórczy | III niedziela adwentu | 12.12.2021

Ewangelia z III Niedzieli Adwentu stawia przed nami Jana Chrzciciela. To człowiek, które w swojej uczciwości nie bał się przyznać, że po nim „idzie mocniejszy od niego”. Mocniejszy jest mocniejszy dlatego, że nie będzie jedynie zapowiadał zbawienia, ale je urzeczywistniał – „On będzie was chrzcił Duchem Świętym i ogniem”. Takie wezwanie domaga się konkretnej odpowiedzi.

Liturgia Słowa 05.12.2021
1. czytanie (So 3, 14-17)
Psalm (Iz 12, 2. 3 i 4bcd. 5-6)
2. czytanie (Flp 4, 4-7)
Aklamacja (Iz 61, 1)
Ewangelia (Łk 3, 10-18)

—————————
#słowotwórczy
Czy można powiedzieć o człowieku, że jest „słowotwórczy”? Wydaje się, że tak, choć to nie do końca zbieżne z podstawowym znaczeniem tego słowa.
Co robiłby ktoś taki? Może w myśl tego słowa, tworzyłby nowe słowa?

Czy natomiast o Bogu można by powiedzieć, że jest „słowotwórczy”? Jak najbardziej. To przecież On tworzy ten świat przez słowo.

I tak prawdziwie „słowotwórczy” ludzie, to nie ci, którzy tworzą nowe słowa, ale ci, którzy pozwalają na to, by słowo Boga tworzyło ich.
Słuchanie „słowotwórczego” Boga, który w swojej niezwykłej pomysłowości ciągle przez swoje słowo tworzy ten świat, to najbardziej twórcze zajęcie, jakie można sobie wyobrazić.

„Słowotwórczy” to komentarze do czytań mszalnych przypadających w niedziele i uroczystości, które przygotowują nasi bracia.
Chcemy razem z Wami dać się tworzyć słowu Boga.