Słowotwórczy | XXVII niedziela zwykła | 02.10.2022

Ewangelia XXVII niedzieli zwykłej zestawia wiarę z pokorną służbą. O co w tym chodzi? Wydaje się, że wiara to nic innego, jak właśnie pokorne przyjęcie prawdy, służenie prawdzie. Gdzie znajdują się źródła prawdy o człowieku? Dlaczego nie jest tak, że każdy ma swoją prawdę? Co to znaczy, że prawda jest dla wszystkich ta sama?

Liturgia Słowa 02.10.2022
1. czytanie (Ha 1, 2-3; 2, 2-4)
Psalm (Ps 95 (94), 1-2. 6-7c. 7d-9 (R.: por. 7d-8a))
2. czytanie (2 Tm 1, 6-8. 13-14)
Aklamacja (1 P 1, 25)
Ewangelia (Łk 17, 5-10)

—————————
#słowotwórczy
Czy można powiedzieć o człowieku, że jest „słowotwórczy”? Wydaje się, że tak, choć to nie do końca zbieżne z podstawowym znaczeniem tego słowa.
Co robiłby ktoś taki? Może w myśl tego słowa, tworzyłby nowe słowa?

Czy natomiast o Bogu można by powiedzieć, że jest „słowotwórczy”? Jak najbardziej. To przecież On tworzy ten świat przez słowo.

I tak prawdziwie „słowotwórczy” ludzie, to nie ci, którzy tworzą nowe słowa, ale ci, którzy pozwalają na to, by słowo Boga tworzyło ich.
Słuchanie „słowotwórczego” Boga, który w swojej niezwykłej pomysłowości ciągle przez swoje słowo tworzy ten świat, to najbardziej twórcze zajęcie, jakie można sobie wyobrazić.

„Słowotwórczy” to komentarze do czytań mszalnych przypadających w niedziele i uroczystości, które przygotowują nasi bracia.
Chcemy razem z Wami dać się tworzyć słowu Boga.

Category: Film, mniejsi