Słowotwórczy | XXXIII niedziela zwykła | 13.11.2022

Realizm – to on charakteryzuje słowa Chrystusa z dzisiejszej Ewangelii. Czasy ostateczne, o których mowa, będą wymagać od Jego uczniów uważności, by nie ulec fałszowi. Gotowości, by przyznać się do prawdy. I wytrwałości, by nie ulec nawet wobec prześladowań, które prędzej czy później przyjdą. Pośród wszystkiego tego, co nieprzyjazne, możemy jednak liczyć na wsparcie prawdziwego Przyjaciela…

Liturgia Słowa 13.11.2022
1. czytanie (Ml 3, 19-20a)
Psalm (Ps 98 (97), 5-6. 7-8. 9 (R.: por. 9))
2. czytanie (2 Tes 3, 7-12)
Aklamacja (Łk 21, 28bc)
Ewangelia (Łk 21, 5-19)

—————————
#słowotwórczy
Czy można powiedzieć o człowieku, że jest „słowotwórczy”? Wydaje się, że tak, choć to nie do końca zbieżne z podstawowym znaczeniem tego słowa.
Co robiłby ktoś taki? Może w myśl tego słowa, tworzyłby nowe słowa?

Czy natomiast o Bogu można by powiedzieć, że jest „słowotwórczy”? Jak najbardziej. To przecież On tworzy ten świat przez słowo.

I tak prawdziwie „słowotwórczy” ludzie, to nie ci, którzy tworzą nowe słowa, ale ci, którzy pozwalają na to, by słowo Boga tworzyło ich.
Słuchanie „słowotwórczego” Boga, który w swojej niezwykłej pomysłowości ciągle przez swoje słowo tworzy ten świat, to najbardziej twórcze zajęcie, jakie można sobie wyobrazić.

„Słowotwórczy” to komentarze do czytań mszalnych przypadających w niedziele i uroczystości, które przygotowują nasi bracia.
Chcemy razem z Wami dać się tworzyć słowu Boga.

Category: Film, mniejsi