Słowotwórczy | XVIII niedziela zwykła | 31.07.2022

Liturgia słowa XVIII Niedzieli zwykłej pomaga nam zdać sobie sprawę z tego, co najważniejsze. Celem naszego życia jest Bóg. Tylko On posiada w sobie istnienie, które może uczynić nasze istnienie pełnym i szczęśliwym. Najgorzej jest wtedy, gdy tego istnienia, które jest tylko w Bogu, zaczynamy poszukiwać w rzeczach, w których nigdy w pełni go nie znajdziemy.

Liturgia Słowa 31.07.2022
1. czytanie (Koh 1, 2; 2, 21-23)
Psalm (Ps 90 (89), 3-4. 5-6. 12-13. 14 i 17 (R.: por. 1b))
2. czytanie (Kol 3, 1-5. 9-11)
Aklamacja (Mt 5, 3)
Ewangelia (Łk 12, 13-21)

—————————
#słowotwórczy
Czy można powiedzieć o człowieku, że jest „słowotwórczy”? Wydaje się, że tak, choć to nie do końca zbieżne z podstawowym znaczeniem tego słowa.
Co robiłby ktoś taki? Może w myśl tego słowa, tworzyłby nowe słowa?

Czy natomiast o Bogu można by powiedzieć, że jest „słowotwórczy”? Jak najbardziej. To przecież On tworzy ten świat przez słowo.

I tak prawdziwie „słowotwórczy” ludzie, to nie ci, którzy tworzą nowe słowa, ale ci, którzy pozwalają na to, by słowo Boga tworzyło ich.
Słuchanie „słowotwórczego” Boga, który w swojej niezwykłej pomysłowości ciągle przez swoje słowo tworzy ten świat, to najbardziej twórcze zajęcie, jakie można sobie wyobrazić.

„Słowotwórczy” to komentarze do czytań mszalnych przypadających w niedziele i uroczystości, które przygotowują nasi bracia.
Chcemy razem z Wami dać się tworzyć słowu Boga.

Category: Film, mniejsi