Słowotwórczy | XXVIII niedziela zwykła | 09.10.2022

Liturgia słowa XXVIII Niedzieli Zwykłej przedstawia nam Boga, który działa i czyni dla nas cuda. Nie są to jedyne dary, które od Niego dostajemy. Tak naprawdę, wszystko, co istnieje jest darem. Człowiek to jedyne stworzenie, które potrafi zdać sobie sprawę z tego, że zostało obdarowane. To pierwszy krok do wdzięczności, w której potrzebujemy się rozwijać.

Liturgia Słowa 09.10.2022
1. czytanie (2 Krl 5, 14-17)
Psalm (Ps 98 (97), 1bcde. 2-3b. 3c-4 (R.: por. 2a))
2. czytanie (2 Tm 2, 8-13)
Aklamacja (Por. 1 Tes 5, 18)
Ewangelia (Łk 17, 11-19)

—————————
#słowotwórczy
Czy można powiedzieć o człowieku, że jest „słowotwórczy”? Wydaje się, że tak, choć to nie do końca zbieżne z podstawowym znaczeniem tego słowa.
Co robiłby ktoś taki? Może w myśl tego słowa, tworzyłby nowe słowa?

Czy natomiast o Bogu można by powiedzieć, że jest „słowotwórczy”? Jak najbardziej. To przecież On tworzy ten świat przez słowo.

I tak prawdziwie „słowotwórczy” ludzie, to nie ci, którzy tworzą nowe słowa, ale ci, którzy pozwalają na to, by słowo Boga tworzyło ich.
Słuchanie „słowotwórczego” Boga, który w swojej niezwykłej pomysłowości ciągle przez swoje słowo tworzy ten świat, to najbardziej twórcze zajęcie, jakie można sobie wyobrazić.

„Słowotwórczy” to komentarze do czytań mszalnych przypadających w niedziele i uroczystości, które przygotowują nasi bracia.
Chcemy razem z Wami dać się tworzyć słowu Boga.

Category: Film, mniejsi