Słowotwórczy | II niedziela adwentu | 04.12.2022

Dużo w Ewangelii II Niedzieli Adwentu o nawróceniu. Okazuje się jednak, że nie wystarczy się nawracać, ale trzeba się dobrze nawracać – dobrze, zwłaszcza jeśli chodzi o motywacje. Co Bóg chce, żebyśmy zostawili, a co chce nam dać w zamian? Co powinno powodować przemianę naszego myślenia i życia? O tym w dzisiejszym odcinku słowotwórczych.

Liturgia Słowa 04.12.2022
1. czytanie (Iz 11, 1-10)
Psalm (Ps 72 (71), 1b-2. 7-8. 12-13. 17 (R.: por. 7))
2. czytanie (Rz 15, 4-9)
Aklamacja (Łk 3, 4c. 6)
Ewangelia (Mt 3, 1-12)

—————————
#słowotwórczy
Czy można powiedzieć o człowieku, że jest „słowotwórczy”? Wydaje się, że tak, choć to nie do końca zbieżne z podstawowym znaczeniem tego słowa.
Co robiłby ktoś taki? Może w myśl tego słowa, tworzyłby nowe słowa?

Czy natomiast o Bogu można by powiedzieć, że jest „słowotwórczy”? Jak najbardziej. To przecież On tworzy ten świat przez słowo.

I tak prawdziwie „słowotwórczy” ludzie, to nie ci, którzy tworzą nowe słowa, ale ci, którzy pozwalają na to, by słowo Boga tworzyło ich.
Słuchanie „słowotwórczego” Boga, który w swojej niezwykłej pomysłowości ciągle przez swoje słowo tworzy ten świat, to najbardziej twórcze zajęcie, jakie można sobie wyobrazić.

„Słowotwórczy” to komentarze do czytań mszalnych przypadających w niedziele i uroczystości, które przygotowują nasi bracia.
Chcemy razem z Wami dać się tworzyć słowu Boga.

Category: Film, mniejsi