Słowotwórczy | Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP | 08.12.2022

Lęk i wstyd – te dwa trudne uczucia przeżywa Adam, pierwszy człowiek, o którym mowa w pierwszym czytaniu przypadającym na Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Te uczucia dobrze znane są również nam – ludziom, którzy tak jak Adam doświadczają grzechu. Rozwiązaniem tego trudu jest przekraczająca nasze wyobrażenie bliskość Boga, której Maryja w tajemnicy Niepokalanego Poczęcia doświadczyła jako pierwsza.

Liturgia Słowa 08.12.2022
1. czytanie (Rdz 3, 9-15)
Psalm (Ps 98, 1-4)
2. czytanie (Ef 1, 3-6. 11-12)
Aklamacja (Łk 1, 28)
Ewangelia (Łk 1, 26-38)

—————————
#słowotwórczy
Czy można powiedzieć o człowieku, że jest „słowotwórczy”? Wydaje się, że tak, choć to nie do końca zbieżne z podstawowym znaczeniem tego słowa.
Co robiłby ktoś taki? Może w myśl tego słowa, tworzyłby nowe słowa?

Czy natomiast o Bogu można by powiedzieć, że jest „słowotwórczy”? Jak najbardziej. To przecież On tworzy ten świat przez słowo.

I tak prawdziwie „słowotwórczy” ludzie, to nie ci, którzy tworzą nowe słowa, ale ci, którzy pozwalają na to, by słowo Boga tworzyło ich.
Słuchanie „słowotwórczego” Boga, który w swojej niezwykłej pomysłowości ciągle przez swoje słowo tworzy ten świat, to najbardziej twórcze zajęcie, jakie można sobie wyobrazić.

„Słowotwórczy” to komentarze do czytań mszalnych przypadających w niedziele i uroczystości, które przygotowują nasi bracia.
Chcemy razem z Wami dać się tworzyć słowu Boga.