Słowotwórczy | XXIII niedziela zwykła | 04.09.2022

“Jeśli ktoś przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści wszystkiego co posiada, nie może być moim uczniem”.
Strasznie brzmią słowa Jezusa w Ewangelii XXIII Niedzieli Zwykłej.. Jak niby można je wypełnić? Czy Bóg naprawdę chce od nas czegoś takiego?
Mierząc się z wezwaniem dzisiejszej Ewangelii, nie możemy nigdy zapomnieć, że przed wszystkim jest miłość Boga. I jeżeli On chce, żebyśmy coś zostawili, to tylko dlatego, że wszystko, czego potrzebujemy, już mamy, bo zapewnia nam to od zawsze Jego miłość.

Liturgia Słowa 04.09.2022
1. czytanie (Mdr 9, 13-18)
Psalm (Ps 90 (89), 3-4. 5-6. 12-13. 14 i 17 (R.: por. 1b))
2. czytanie (Flm 9b-10. 12-17)
Aklamacja (Ps 119 (118), 135)
Ewangelia (Łk 14, 25-33)

—————————
#słowotwórczy
Czy można powiedzieć o człowieku, że jest „słowotwórczy”? Wydaje się, że tak, choć to nie do końca zbieżne z podstawowym znaczeniem tego słowa.
Co robiłby ktoś taki? Może w myśl tego słowa, tworzyłby nowe słowa?

Czy natomiast o Bogu można by powiedzieć, że jest „słowotwórczy”? Jak najbardziej. To przecież On tworzy ten świat przez słowo.

I tak prawdziwie „słowotwórczy” ludzie, to nie ci, którzy tworzą nowe słowa, ale ci, którzy pozwalają na to, by słowo Boga tworzyło ich.
Słuchanie „słowotwórczego” Boga, który w swojej niezwykłej pomysłowości ciągle przez swoje słowo tworzy ten świat, to najbardziej twórcze zajęcie, jakie można sobie wyobrazić.

„Słowotwórczy” to komentarze do czytań mszalnych przypadających w niedziele i uroczystości, które przygotowują nasi bracia.
Chcemy razem z Wami dać się tworzyć słowu Boga.

Category: Film, mniejsi