Słowotwórczy | VIII niedziela zwykła | 27.02.2022

Wydaje się, że słowo Boże VIII niedzieli zwykłej koncentruje nas na mówieniu. W Ewangelii słychać słowa Pana Jezusa: „z obfitości serca mówią usta”, a Syrach przekonuje nas, żebyśmy nie chwalili człowieka zanim się nie odezwie. Nie można jednak zapomnieć o tym, że zasadniczo mówimy to, co wcześniej słyszeliśmy. Tak więc oceniając wartość wypowiedzi innych ludzi, a przede wszystkim swoich własnych, dobrze jest wykonać krok w tył i zadać sobie pytanie, czy to czego wcześniej słuchaliśmy było dobre.

Liturgia Słowa 27.02.2022
1. czytanie (Syr 27, 4-7)
Psalm (Ps 92 (91), 2-3. 13-14. 15-16)
2. czytanie (1 Kor 15, 54b-58)
Aklamacja (Por. Flp 2, 15d. 16a)
Ewangelia (Łk 6, 39-45)

—————————
#słowotwórczy
Czy można powiedzieć o człowieku, że jest „słowotwórczy”? Wydaje się, że tak, choć to nie do końca zbieżne z podstawowym znaczeniem tego słowa.
Co robiłby ktoś taki? Może w myśl tego słowa, tworzyłby nowe słowa?

Czy natomiast o Bogu można by powiedzieć, że jest „słowotwórczy”? Jak najbardziej. To przecież On tworzy ten świat przez słowo.

I tak prawdziwie „słowotwórczy” ludzie, to nie ci, którzy tworzą nowe słowa, ale ci, którzy pozwalają na to, by słowo Boga tworzyło ich.
Słuchanie „słowotwórczego” Boga, który w swojej niezwykłej pomysłowości ciągle przez swoje słowo tworzy ten świat, to najbardziej twórcze zajęcie, jakie można sobie wyobrazić.

„Słowotwórczy” to komentarze do czytań mszalnych przypadających w niedziele i uroczystości, które przygotowują nasi bracia.
Chcemy razem z Wami dać się tworzyć słowu Boga.

Category: Film, mniejsi