Słowotwórczy | IV niedziela Wielkiego Postu | 27.03.2022

Na pierwszym planie czytań IV Niedzieli Wielkiego Postu widać postać marnotrawnego syna i miłosiernego ojca. To dobrze wszystkim nam znany obraz miłości cierpliwej, wyrozumiałej i bezwarunkowej. W Wielkim Poście, kiedy jesteśmy wzywani do tego, żeby się nawracać warto przyjrzeć się także trzeciemu bohaterowi tej przypowieści. To starszy syn, który co prawda był przy ojcu, ale tak naprawdę nie poznał jego serca…

Liturgia Słowa 27.03.2022
1. czytanie (Joz 5, 9a. 10-12)
Psalm (Ps 34 (33), 2-3. 4-5. 6-7 (R.: por. 9a))
2. czytanie (2 Kor 5, 17-21)
Aklamacja (Łk 15, 18)
Ewangelia (Łk 15, 1-3.11-32)

—————————
#słowotwórczy
Czy można powiedzieć o człowieku, że jest „słowotwórczy”? Wydaje się, że tak, choć to nie do końca zbieżne z podstawowym znaczeniem tego słowa.
Co robiłby ktoś taki? Może w myśl tego słowa, tworzyłby nowe słowa?

Czy natomiast o Bogu można by powiedzieć, że jest „słowotwórczy”? Jak najbardziej. To przecież On tworzy ten świat przez słowo.

I tak prawdziwie „słowotwórczy” ludzie, to nie ci, którzy tworzą nowe słowa, ale ci, którzy pozwalają na to, by słowo Boga tworzyło ich.
Słuchanie „słowotwórczego” Boga, który w swojej niezwykłej pomysłowości ciągle przez swoje słowo tworzy ten świat, to najbardziej twórcze zajęcie, jakie można sobie wyobrazić.

„Słowotwórczy” to komentarze do czytań mszalnych przypadających w niedziele i uroczystości, które przygotowują nasi bracia.
Chcemy razem z Wami dać się tworzyć słowu Boga.

Category: Film, mniejsi