Słowotwórczy | II niedziela adwentu | 05.12.2021

Czy można być „prekursorem” Boga, czyli iść przed Nim? Tak! Wydarza się to wtedy, gdy nawracamy się i gdy przygotowujemy w swoim sercu dla Niego drogę. Wtedy On posyła nas przed sobą do tych wszystkich miejsc, do których sam chciałby przyjść. Przygotowujemy dla Niego drogę do serc ludzi, których przy sobie mamy. Taki przykład daje nam św. Jan Chrzciciel, o którym w tę II niedzielę adwentu mówi Ewangelia.

Liturgia Słowa 05.12.2021
1. czytanie (Ba 5, 1-9)
Psalm (Ps 126 (125), 1b-2b. 2c-3. 4-5. 6)
2. czytanie (Flp 1, 4-6. 8-11)
Aklamacja (Łk 3, 4c. 6)
Ewangelia (Łk 3, 1-6)

—————————
#słowotwórczy
Czy można powiedzieć o człowieku, że jest „słowotwórczy”? Wydaje się, że tak, choć to nie do końca zbieżne z podstawowym znaczeniem tego słowa.
Co robiłby ktoś taki? Może w myśl tego słowa, tworzyłby nowe słowa?

Czy natomiast o Bogu można by powiedzieć, że jest „słowotwórczy”? Jak najbardziej. To przecież On tworzy ten świat przez słowo.

I tak prawdziwie „słowotwórczy” ludzie, to nie ci, którzy tworzą nowe słowa, ale ci, którzy pozwalają na to, by słowo Boga tworzyło ich.
Słuchanie „słowotwórczego” Boga, który w swojej niezwykłej pomysłowości ciągle przez swoje słowo tworzy ten świat, to najbardziej twórcze zajęcie, jakie można sobie wyobrazić.

„Słowotwórczy” to komentarze do czytań mszalnych przypadających w niedziele i uroczystości, które przygotowują nasi bracia.
Chcemy razem z Wami dać się tworzyć słowu Boga.