Życzenia Ministra Prowincjalnego na Boże Narodzenie 2022

Życzenia Ministra prowincjalnego o. Wojciecha Kuliga, na Narodzenie Pańskie 2022.

Moi Drodzy, niech Pan obdarzy Was pokojem!

Czas Świąt Narodzenia Pańskiego to bez wątpienia czas radości i pokoju, którego tak bardzo potrzebuje dzisiejszy świat, pogrążony w wielorakich konfliktach i wojnach. „Słowo, które stało się ciałem” dwa tysiące lat temu, przyniosło światu upragniony pokój i poczucie bezpieczeństwa. Jak to jednak często bywa, człowiek, który jest przyczyną sporów i waśni, ten pokój naruszył.

Dziś, podczas gdy świat wydaje się na nowo wchodzić w różnorakie niepokoje, antagonizmy i wojny, uświadamiamy sobie, że ziemski pokój jest możliwy, jeśli jego źródłem jest Emmanuel, Zbawiciel, który chce napełnić nasze serca prawdziwym pokojem.

Niech tegoroczne świętowanie Narodzin Pana będzie dla każdego z nas okazją do wytężonej modlitwy o pokój w świecie. Niech rodzący się Pan da nam to samo poczucie bezpieczeństwa, którego sam doświadczał w ramionach Maryi. Niech będzie dla nas przykładem tego, jak być zwiastunem pokoju w naszych wspólnotach, rodzinach i środowiskach.

Niech te Święta Narodzenia Pańskiego, tak pieczołowicie celebrowane przez Świętego Ojca Franciszka, przyniosą naszym sercom radość, odwagę i upragniony pokój.

Niech nie braknie nam wdzięczności za wszelkie dobro, którego doświadczyliśmy w kończącym się roku, i nie zabraknie pokoju w nadchodzącym nowym roku 2023.

Niech nasze świętowanie będzie pełne wiary, szacunku, przebaczenia, miłości, jedności oraz pokoju, którego tak bardzo potrzebuje każdy z nas.

Życzę nam wszystkim spokojnych Świąt Narodzenia Pańskiego.

o. Wojciech Kulig, OFMConv
Minister Prowincjalny Prowincji św. Maksymiliana Marii Kolbego