Życzenia na Wielkanoc 2022

Życzenia Ministra Prowincjalnego o. Wojciecha Kuliga na Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

 

Drodzy Bracia w Prowincji, w Kustodii, bracia naszych delegatur, domów i placówek misyjnych, posługujący w Polsce i za granicą, bracia postulanci, nowicjusze, klerycy, kochane siostry klaryski, wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich i Rycerstwa Niepokalanej, grupy działające przy naszych klasztorach, parafianie, kochane nasze rodziny, przyjaciele i dobroczyńcy.

Święta Zmartwychwstania Pańskiego to święta, które przypominają nam o tym, że nas los nigdy nie był i nie pozostanie Bogu obojętny. Chrystus Pan podjął mękę i śmierć na krzyżu, aby uświadomić nam, że nie pozostajemy Mu obojętni i zależy mu na naszym zbawieniu.

Kamień odsunięty od grobu, pusty grób, pozostawione płótna i chusta stają się dla nas wskazówką, że Chrystus Zmartwychwstał, że mówiąc do uczniów „Pokój Wam”, żyje i wciąż działa, że zaprasza nas do wspólnej wędrówki, której celem jest niebo.

„Pokój Wam”- te słowa wypowiedziane przez Zmartwychwstałego, przynoszą nam odwagę, pokonują strach i lęk, zapewniają pokój serca, niejednokrotnie skołatanego tym, co dzieje się wokół nas, serca zmęczonego chaosem tego świata, pogrążonego w niepokoju wojny, pandemii, niepewności jutra.

Moi drodzy, życzenia te kieruję do Was z naszego Maryjnego Sanktuarium w Gnieźnie, gdzie stoję dzisiaj u Stóp Pani Gniezna, Matki pocieszenia, która w czerwcu 1997 roku z rąk świętego Jana Pawła II otrzymała korony papieskie. 12 czerwca, w tym roku będziemy obchodzić jubileusz 25 lecia tego wydarzenia, na który już dzisiaj Wszystkich serdecznie zapraszam.  Niech Gnieźnieńska Hetmanka, która nieustannie przychodzi nam z pocieszeniem poleca nas swojemu Zmartwychwstałemu Synowi.

Życzę Wam z serca, aby w te święta, pokój przyniesiony przez Zmartwychwstałego Pana na stałe zagościł w Waszych sercach. Niech pocieszenie płynące od Matki pocieszenia, Królowej Polski nigdy Was nie opuszcza. Niech radość Wielkanocnego Poranka będzie obecna w waszych wspólnotach, rodzinach, miejscach przebywania. Niech nie zabraknie Wam odwagi i wiary w to, że Pan żyje i działa w Waszych życiu.

Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.