Moc miłosierdzia – 2017

Uprzedzając nadchodzący III Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi ogłoszony przez Papieża Franciszka zapraszamy wszystkich, którzy zamieniali Noce w MOC Miłosierdzia oraz każdego, kto chce odpowiedzieć na krzyk współczesnych niewolników i modlić się o świat wolny od przemocy, wyzysku i wszelkich form niewolnictwa.

Tegoroczne hasło brzmi: To są dzieci, nie niewolnicy!
Będziemy więc pamiętać o dramatycznej sytuacji dzieci, o ich ukradzionym dzieciństwie i podeptanych marzeniach.

Papież Franciszkek wzywa nas na wiele sposobów do zatroszczenia się o kruchość świata i apeluje o odpowiedzialność za tych, którzy są słabsi, wykluczeni i bez praw:

„Niech każdy z NAS czuje się zobowiązany, by być rzecznikiem tych naszych braci i sióstr, upokorzonych w swojej godności.(…) Pomyślmy choćby o tak wielu dzieciach, które doznają różnego rodzaju przemocy ograbiającej ich z radości życia. Ich smutne i zagubione twarze są stale obecne w moich myślach. Domagają się naszej pomocy w wyzwoleniu z niewoli współczesnego świata.” (Misericordia et Misera, 19).

Noc z 3 na 4 lutego 2017 r. w kościele św. Krzyża w Warszawie (ul. Krakowskie Przedmieście 3) – początek o godz. 21:00.

Strona Sieci Bakhita

Twoja modlitwa może uratować czyjeś życie, docierając na peryferia, gdzie Ty nie możesz fizycznie przyjść z pomocą.
Nie żałuj czasu i trudu. Jak mówi nasz papież: „Miłosierdzie najbardziej smakuje rozdawane garściami”.

Przyjdź, pochyl się nad historiami ludzkich istnień, które świat lekceważy i pomija obojętnością. Módl się!

Jeśli chcieliby Państwo wziąć udział w czuwaniu, prosimy o potwierdzenie swojego przybycia do dnia 28 stycznia 2017 roku pisząc na adres: bakhitapl@gmail.com. To nam bardzo ułatwi organizację.

Redakcja FranciszkanieTV jest patronem medialnym wydarzenia.