Słowotwórczy | III Niedziela Wielkanocna | 01.05.2022

Obecność zmartwychwstałego Chrystusa zmienia wszystko.
W Ewangelii III Niedzieli Wielkanocnej widzimy ciągle zagubionych Apostołów. Chrystus, który staje na brzegu Morza Tyberiadzkiego pomaga im odnaleźć się. Podpowiada, co należy zrobić, by poradzić sobie z dezorientacją i frustracją.
Kilka tygodniu później, gdy stają oskarżeni przed Sanhedrynem, ta sama obecność Chrystusa pomaga im cieszyć się pomimo tego, że cierpią.
Bóg, nawet jeżeli nie zawsze bezpośrednio wpływa na okoliczności, wybawia wiernych Mu ludzi, a oni chcą Go sławić, bo Jego wsparcie staje się oczywiste.

Liturgia Słowa 01.05.2022
1. czytanie (Dz 5, 27b-32. 40b-41)
Psalm (Ps 30 (29), 2 i 4. 5-6. 11-12a i 13b (R.: 2a))
2. czytanie (Ap 5, 11-14)
Aklamacja – Alleluja
Ewangelia (J 21, 1-19)

—————————
#słowotwórczy
Czy można powiedzieć o człowieku, że jest „słowotwórczy”? Wydaje się, że tak, choć to nie do końca zbieżne z podstawowym znaczeniem tego słowa.
Co robiłby ktoś taki? Może w myśl tego słowa, tworzyłby nowe słowa?

Czy natomiast o Bogu można by powiedzieć, że jest „słowotwórczy”? Jak najbardziej. To przecież On tworzy ten świat przez słowo.

I tak prawdziwie „słowotwórczy” ludzie, to nie ci, którzy tworzą nowe słowa, ale ci, którzy pozwalają na to, by słowo Boga tworzyło ich.
Słuchanie „słowotwórczego” Boga, który w swojej niezwykłej pomysłowości ciągle przez swoje słowo tworzy ten świat, to najbardziej twórcze zajęcie, jakie można sobie wyobrazić.

„Słowotwórczy” to komentarze do czytań mszalnych przypadających w niedziele i uroczystości, które przygotowują nasi bracia.
Chcemy razem z Wami dać się tworzyć słowu Boga.

Category: Film, mniejsi