Słowotwórczy | XIII niedziela zwykła | 26.06.2022

Ewangelia czytana w Kościele w XIII Niedzielę Zwykłą pomaga nam realistycznie popatrzeć na nasze życie. Celem naszego życia jest wieczność, niebo. Wszystkie sprawy, którymi się na co dzień zajmujemy to środki, które do tego najważniejszego celu powinny nas prowadzić. Problem, z którym często się mierzymy polega na tym, że środki prowadzące do celu zamieniamy na cel, a tym samym tracimy prawdziwy cel z oczu. Jezus przestrzega nas przed tym błędem.

Liturgia Słowa 26.06.2022
1. czytanie (1 Krl 19, 16b. 19-21)
Psalm (Ps 16 (15), 1b-2a i 5. 7-8. 9-10. 11 (R.: por. 5a))
2. czytanie (Ga 5, 1. 13-18)
Aklamacja (1 Sm 3, 9d; J 6, 68c)
Ewangelia (Łk 9, 51-62)

—————————
#słowotwórczy
Czy można powiedzieć o człowieku, że jest „słowotwórczy”? Wydaje się, że tak, choć to nie do końca zbieżne z podstawowym znaczeniem tego słowa.
Co robiłby ktoś taki? Może w myśl tego słowa, tworzyłby nowe słowa?

Czy natomiast o Bogu można by powiedzieć, że jest „słowotwórczy”? Jak najbardziej. To przecież On tworzy ten świat przez słowo.

I tak prawdziwie „słowotwórczy” ludzie, to nie ci, którzy tworzą nowe słowa, ale ci, którzy pozwalają na to, by słowo Boga tworzyło ich.
Słuchanie „słowotwórczego” Boga, który w swojej niezwykłej pomysłowości ciągle przez swoje słowo tworzy ten świat, to najbardziej twórcze zajęcie, jakie można sobie wyobrazić.

„Słowotwórczy” to komentarze do czytań mszalnych przypadających w niedziele i uroczystości, które przygotowują nasi bracia.
Chcemy razem z Wami dać się tworzyć słowu Boga.